Rodzaje kąpielowych soli

Zażywanie kąpieli to jedna z popularniejszych form relaksu. Kąpiel można wzbogacać różnymi dodatkami, takimi jak sole do kąpieli. Działają one jak peeling całego ciała i pozytywnie wpływają na zdrowie skóry, detoksykując ją. Pomagają jednak nie tylko na skórę. Istnieje kilka rodzajów soli do kąpieli.

Rodzaje soli do kąpieli

Jako że najczęściej sól do kąpieli powstaje poprzez odparowanie wody morskiej, poszczególne jej rodzaje mogą różnić się składem i właściwościami. I tak: wyróżniamy sól z Morza Martwego, sól z Morza Śródziemnego, sól z Morza Bali, sól himalajską oraz sól Epsom. Za najzdrowszą uchodzi sól himalajska – jest niezwykle czysta, o jasnoróżowej barwie, ma bogaty skład minerałów i rozległe lecznicze działanie. Wpływa nie tylko na zdrowie skóry, ale także pomaga na nadciśnienie, czy bóle stawów.

Sól z Morza Martwego

Popularna sól z Morza Martwego zawiera duże ilości siarczanów, magnezu i potasu. Oczyszcza skórę i detoksykuje ją. Jej prozdrowotne działanie również jest dość rozległe. Podobnie ma się sprawa z solą z Morza Śródziemnego, przy czym ta wyróżnia się białą barwą i grubymi kryształami. Nieco inna jest natomiast sól z Morza Bali. Jest szczególnie skuteczna w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, a zabarwiona jest na szarawo. Nieco nietypowa jest angielska sól Epsom. Nie posiada ona chlorku sodu, nazywanego powszechnie solą kuchenną, składa się natomiast z kryształów siarczanu magnezu. Jest pomocna przy chorobach układu sercowo-naczyniowego i dolegliwościach stawów. Poza tym jak inne sole ma właściwości detoksykacyjne i peelingujące.

Sól do kąpieli to bezpieczny i popularny, a przy tym niedrogi kosmetyk, którego warto używać. Warto wiedzieć też, że pod nazwą „sól do kąpieli” kryje się wiele rodzajów środków o nieco odmiennych właściwościach. Wiedza ta pomoże dobrać sól do kąpieli idealną na nasze dolegliwości. Czyż kuracja, która wiąże się z ciepłą i relaksującą kąpielą w wannie to nie sama przyjemność?

Źródło: dziennik.swidnica.pl

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.