Sól epsom – jak jej używać?

Pomimo tego, że sól epsom jeszcze do niedawna przeważnie była przyjmowana doustnie, to jednak dużo więcej korzyści osiągniesz z jej pomocą w momencie, gdy zaczniesz dodawać ją do swoich kąpieli. A nie musisz robić tego codziennie. Po prostu raz w tygodniu czy raz na kilka dni przygotuj sobie taką odżywczą i pielęgnacyjną kąpiel. Sól angielska – bo tak inaczej nazywa się sól epsom – wprowadzi pod twoją skórę liczne mikroelementy, które będą na nią działać jeszcze przez całe dziesięć godzin po zakończonym zabiegu.

Kąpiel z dodatkiem soli epsom staraj się przygotowywać dla siebie wieczorem. Rób to najlepiej tuż przed snem. W ten sposób wprowadzisz się w błogi nastrój, odprężysz się i zrelaksujesz swoje mięśnie, aby szybciej wpaść w objęcia Morfeusza. Magnez, który w bardzo dużych ilościach występuje właśnie w soli epsom, pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego, ponieważ zmniejsza napięcia i cudownie relaksuje. To on pomoże ci pozbyć się nawet dużego stresu, który na pewno nierzadko towarzyszy ci po cięższym dniu w pracy. Za sprawą takiej solnej kąpieli twój nocny odpoczynek stanie się znacznie bardziej efektywny. Nie dość, że uda ci się szybciej zasnąć, to jeszcze do tego sen okaże się głębszy, abyś rano mógł obudzić się w doskonałym nastroju i z nową energią do działania.

Produkty z niską zawartością sodu

Kąpiele, do których dodasz sól epsom, oczyszczą też twój organizm z toksyn i metali ciężkich. Zadziałają bakteriobójczo oraz przeciwgrzybiczo z uwagi na swoją wysoką zawartość siarki, która potrafi likwidować różne patogeny. W pewnym sensie sól angielską można też uznać za naturalny i bardzo delikatny peeling dla skóry. Znakomicie zmiękcza ona twardy i zrogowaciały naskórek, pomagając się go później szybciej pozbyć. W takiej kąpieli z dodatkiem soli epsom możesz wymoczyć wyłącznie swoje stopy, by następnie przy pomocy specjalnej tarki wygładzić skórę na piętach czy w okolicach paznokci. Niektórzy twierdzą, że kąpiele z dodatkiem soli gorzkiej mogą nawet działać odchudzająco.

1 thought on “Sól epsom – jak jej używać?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.