Czy rezorcyna pomaga na trądzik?

Związek chemiczny, jakim jest rezorcyna posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dzięki czemu wykorzystuje się ją zarówno w kosmetyce, jak i lecznictwie. Sprawdź, czy dzięki kosmetykom z rezorcyną pozbędziesz się trądziku.

Jakie właściwości ma rezorcyna?

Substancję chemiczną, jaką jest rezorcyna wykorzystuje się na szeroką skalę zarówno w kosmetyce, jak i w lecznictwie. Jej cechą charakterystyczną jest łatwa rozpuszczalność w wodzie. Wykazuje przede wszystkim właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Warto w tym miejscu podkreślić, iż narażenie rezorcyny na działanie promieni słonecznych oraz cząsteczek powietrza powoduje utratę jej cennych właściwości, dlatego też preparaty zawierające w swym składzie tę substancję należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Z uwagi na fakt, że rezorcyna to substancja żrąca, w preparatach kosmetycznych, jak i środkach leczniczych wykorzystuje się ją w minimalnych stężeniach – maksymalnie do 5 % – takie dane podane m.in. branżowy serwis związany z kosmetyką znamiona.pl.

Rezorcyna – zastosowanie w kosmetyce

Za sprawą swych właściwości, rezorcynę wykorzystuje się do produkcji kosmetyków – szczególnie tych przeznaczonych dla osób ze skórą tłustą i mieszaną. Rezorcyna minimalizuje produkcję sebum, czyli łoju zapychającego gruczoły łojowe, co w konsekwencji skutkuje pojawianiem się zaskórników i krost. Kosmetyki z omawianą tu substancją chemiczną mają też działanie złuszczające, dlatego świetnie sprawdzają się do przeprowadzania peelingów.

Oprócz tego, rezorcyna radzi sobie też z płytkimi bliznami i niewielkimi przebarwieniami. Dzięki stosowaniu kosmetyków z tą substancją chemiczną ujednolicimy koloryt naszej skóry, jak również wyrównamy jej strukturę. Po kosmetyki z rezorcyną w szczególności powinny sięgnąć osoby zmagające się z nadmiernym wydzielaniem sebum, trądzikiem, bliznami i przebarwieniami. Nie poleca się zaś ich stosowania posiadaczom skóry nadmiernie wysuszonej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.