Zastosowania kosmetyków opartych o soli

Czy wiesz, że sól może pomóc ci pozbyć się cellulitu? Chociaż jej spożywanie sprzyja jego pojawianiu się, to sól stosowana miejscowo może pomóc nam zlikwidować cellulit.

Sól jest przyprawą, której właściwości oprócz tego, że są dobrze znane w świecie gastronomicznym, mogą być wykorzystywane w celach estetycznych i w kosmetykach. Jednak nadmierne spożycie tego składnika jest związane z różnymi problemami zdrowotnymi. Z tego powodu ograniczenie stosowania soli jest zalecane we wszystkim co ma związek z dietą. Dobrą wiadomością jest to, że jej zastosowania kosmetyczne są bardzo zróżnicowane i stanowią świetną alternatywę dla wykorzystania soli bez szkody dla ciała.

1. Sól jako peeling do ciała

Złuszczanie naskórka jest bardzo szczególnym zabiegiem dla skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć martwe komórki naskórka i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się w wyniku ekspozycji na słońce i zanieczyszczenia środowiska. Sól jest w 100% naturalnym składnikiem, który zastępuje komercyjne środki złuszczające nafaszerowane ciężkimi chemikaliami.

Co powinnaś zrobić?

Przygotuj mieszankę jednej łyżki soli z jedną łyżeczką oliwy z oliwek.
Zastosuj mieszankę pod prysznicem, masując wybrane części ciała.

2. Kręcone włosy

Uzyskanie ich nie zawsze jest łatwe i prawie zawsze wymaga zastosowania produktu wspomagającego, który nada kształt całej grzywie. Roztwór wody z solą tworzy naturalny lakier do włosów dla chłodnych, falowanych włosów.

Co należy zrobić?

Rozpuść łyżkę stołową soli (10g) w połowie szklanki wody (100ml) i rozpyl ją na całej długości włosów, podnosząc je do góry, aby uformować loki.

3. Pozbądź się łupieżu

Łupież to najczęstszy problem z włosami na który może cierpieć każdy a poza tym, że jest bardzo dokuczliwy, jest również nieestetyczny. Sól gruboziarnista wspomaga odnowę komórek skóry głowy i pomaga usunąć martwy naskórek.

Co więc powinnaś zrobić?

Weź sporą ilość gruboziarnistej soli i nałóż ją na całe włosy, delikatnie masując je okrężnymi ruchami aby złuszczyć naskórek. Następnie pozostaw włosy w takim stanie na 5 minut i umyj je dużą ilością letniej wody.

4. Wybielanie zębów

Usunięcie żółtawych plam z zębów jest możliwe przy użyciu odrobiny soli. Jej właściwości głęboko oczyszczają i ułatwiają pozbycie się zanieczyszczeń, które powodują ten nieestetyczny odcień.

Co zrobić?

Przygotuj mieszankę z dwóch składników: soli i sody oczyszczonej.
Używaj jej do mycia zębów przez 3 minuty.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.