Poznaj nieznane właściwości soli

„Sól zwalcza trądzik

Trądzik jest chorobą skóry, która wpływa na zdrowie skóry i poczucie własnej wartości tych, którzy mają z nim do czynienia. Właściwości tego naturalnego składnika mają zdolność do utrzymywania porów skóry w czystości i ograniczania produkcji łoju skórnego.

Co powinnaś zrobić? Zwilż trochę soli wodą lub olejem i nałóż mieszankę bezpośrednio na części dotknięte pryszczami, zaskórnikami lub wągrami.

Idealne paznokcie

Właściwości ściągające soli są również dobrym rozwiązaniem, aby usunąć żółty lub matowy ton, który wpływa na zdrowie paznokci, jak również ich piękno.

Co powinnaś zrobić? Wymieszaj łyżeczkę soli z łyżeczką sody oczyszczonej i sokiem z cytryny. Następnie natychmiast namocz paznokcie na kilka minut i powtarzaj zabieg regularnie.

Sól do kąpieli

Zastosowanie soli podczas kąpieli jest idealne, aby zmniejszyć stan zapalny i zrelaksować całe ciało. Używając zwłaszcza soli morskiej, możemy uczynić z kąpieli alternatywną terapię, która przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom. Dzięki dużej zawartości siarczanu magnezu, sól ma działanie przeciwzapalne i ułatwia usuwanie toksyn ze stóp i dłoni.

Co powinnaś zrobić? Dodaj filiżankę soli morskiej (240 g) do wody w wannie i mocz się przez 20 minut. Nie należy przesadzać, gdyż może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Redukcja cellulitu

Pozbycie się cellulitu nie jest łatwe, ale tak niedrogi i łatwy w użyciu składnik jak sól może w tym pomóc.

Co powinnaś zrobić? Przygotuj mieszankę soli z odrobiną oleju kokosowego i używaj jej do masażu obszarów dotkniętych cellulitem. Następnie pozostaw na 20 minut i opłukaj zimną wodą.

Ulga dla opuchniętych oczu

Kiedy budzisz się rano, a twoje oczy są opuchnięte, istnieje lekarstwo zawierające sól, które ci pomoże. Weź miskę z gorącą wodą, dodaj garść soli i dobrze wymieszaj. Nasącz waciki do usuwania makijażu i połóż je na powiekach, aby zmniejszyć obrzęk.

Toner do twarzy

Aby zrobić tonik do twarzy z solą, znajdź pustą butelkę po sprayu, włóż do niej łyżeczkę soli i napełnij wodą. Następnie rozpyl uważnie preparat na twarz i pozostawi do wyschnięcia. Twoja skóra będzie wyglądała na pełną blasku i całkowicie odświeżoną.”

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.