Rodzaje soli do kąpieli

„Rozgrzewająca kąpiel z dodatkiem aromatycznych soli to niezwykle kojący i odprężający zabieg, który pomaga się wyciszyć, a przy okazji korzystnie wpływa na ciało. Sól do kąpieli można przygotować sobie samodzielnie w domu albo kupić gotowy produkt w drogerii lub sklepie kosmetycznym. Wybierając jednak coś takiego w sklepach, należy zwrócić uwagę na to, by sól miała jak najbardziej naturalny skład. Niewskazane są w niej żadne chemiczne dodatki. Sól sama w sobie potrafi zadziałać świetnie. A jak wybrać odpowiedni jej rodzaj? Jakie sole do kąpieli występują w ogóle na rynku i jakimi właściwościami się wykazują?

Każda sól oferuje swojemu użytkownikowi nieco inne właściwości i konkretny zapach. Jedną z tych najpopularniejszych jest sól z Morza Martwego, którą wydobywa się – o czym mówi już sama jej nazwa – właśnie z Morza Martwego. Taka sól będzie zawierać mnóstwo drogocennych związków mineralnych, które zatroszczą się o skórę od wewnątrz i efektywnie ją odżywią. Sól z Morza Martwego uchodzi za produkt leczniczy. Stosuje się ją jako element wspomagający kurację licznych schorzeń i to nie tylko tych związanych ze skórą.

Poznaj nieznane właściwości soli

Druga propozycja to sól himalajska. Jest ona niemalże tak samo popularna jak sól z Morza Martwego. Charakteryzuje się wyjątkową, nieco zaróżowioną barwą i krystaliczną czystością. Himalajska sól do kąpieli pomoże pozbyć się rozmaitych podrażnień. Ukoi skórę i wspomoże jej naturalną regenerację oraz odbudowę. Soli himalajskiej używa się również do redukowania ilości pomarańczowej skórki. Wyróżniają ją właściwości antycellulitowe i ujędrniające.

Mniej znana, aczkolwiek również warta uwagi jest sól z morza Bali. Nie jest ona aż tak często spotykana w polskich sklepach, jednakże bez problemu można ją zamówić przez Internet. Sól z morza Bali wyróżnia się delikatnie popielatym odcieniem i świetnym odprężającym działaniem. Oczywiście aby odkryć jej właściwości, należy z niej korzystać regularnie. Wszystkie sole do kąpieli powinny być zresztą używane systematycznie.”

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.