Czy zielona herbata może pomóc pozbyć się cellulitu?

Ile jest kobiet, tyle jest różnych metod walki z cellulitem. Niektóre panie ograniczają tę walkę wyłącznie do ciągłych prób zrzucania zbędnych kilogramów, podczas gdy inne próbują wytaczać cięższe działa, inwestując w drogie specjalistyczne kosmetyki albo poddając się profesjonalnym zabiegom w uzdrowiskach i gabinetach medycyny estetycznej. A czy zielona herbata na cellulit ma w ogóle prawo zadziałać? Coraz częściej mówi się o tym napoju właśnie w kontekście jego naturalnych zdolności do poprawiania wyglądu, które rzeczywiście istnieją i które rzeczywiście da się wykorzystać.

O zielonej herbacie

W zielonej herbacie występują substancje pomagające w regulowaniu procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Upraszczając to działanie, można powiedzieć, że zielona herbata przyspiesza przemianę materii i pomaga w pozbywaniu się zbędnych produktów, toksyn, a nawet i nadmiaru wody. Jest bogata w liczne przeciwutleniacze, które likwidują wolne rodniki i właśnie w ten sposób gwarantują organizmowi efektywny detoks. Dodatkowe właściwości antybakteryjne tylko wspomagają ten efekt. A to ważne, by toksyn pozbywać się na bieżąco, aby nie doprowadzić do ich nadmiernej kumulacji w ciele.

Herbata zielona a cellulit

Zielona herbata na cellulit działa w jeszcze jeden korzystny sposób. Poprzez swoją zdolność do zapewniania termo genezy i zwiększania produkcji energii może pomagać w spalaniu tkanki tłuszczowej i zrzucaniu zbędnych kilogramów. Nie bez znaczenia jest natomiast fakt, iż cellulit częściej występuje u osób z nadwagą i otyłością niżeli u tych szczupłych. W przypadku gdy nadal nie ma się prawidłowej masy ciała, najpierw wypadałoby zawalczyć właśnie o lepszą sylwetkę, zamiast rzucać się na wszystkie domowe sposoby na cellulit, które bez zrzucenia wagi niewiele dadzą.

Jakość zielonej herbaty ma znaczenie, dlatego warto kupować ją w sprawdzonym i zaufanym źródle. Oczywiście musi być to herbata liściasta, parzona samodzielnie w domu. Ta z torebek ma w sobie naprawdę niewiele wartości odżywczych.

Więcej o usuwaniu cellulitu dowiesz się na portalu https://www.femine.pl/.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.