Twoje włosy się elektryzują? Kilka skutecznych porad dla Twoich włosów

Elektryczność statyczna pojawia się, gdy gromadzi się zbyt dużo energii elektrycznej, co skutkuje puszącymi się, trudnymi do opanowania włosami.

 Czy to normalne, że włosy się elektryzują?

Jest wiele osób, które mają elektryczność we włosach, jest to coś naprawdę częstego, włosy, które są bardzo cienkie lub które są bardzo odwodnione są najbardziej podatne na przenoszenie elektryczności.

Jakie są przyczyny elektryzowania się włosów?

Rzeczywistość jest taka, że proste, codzienne rzeczy powodują elektryczność, ocierając się o jakąś tkaninę naszego ubrania, albo o szczotkę, chociaż to robi się mało, a jeszcze więcej dzieje się, jeśli pada deszcz lub jest wilgoć, jeśli mamy bardzo cienkie włosy, a nawet buty, których używamy wpływają, jeśli jest to guma.

Porady jak pozbyć się elektryzowania włosów

Nie martw się, tutaj nauczymy cię sztuczek, aby to się już nie zdarzało, wystarczy, że nauczysz się i zastosujesz te proste kroki i dostosujesz je do swojej codziennej rutyny, ponieważ nie musisz iść do salonu lub wydawać dużo pieniędzy na zabiegi, możesz to zrobić z własnego domu.

Po umyciu włosów spłucz je zimną wodą

Pozostałości niektórych kremów i odżywek mogą powodować statyczność włosów, więc spokojnie brać prysznice i usunąć wszelkie pozostałości kremów lub szamponów, które są również obowiązkowe ostatnie płukanie powinno być z zimną wodą, ponieważ to uszczelnia naskórek, a także daje połysk włosy wyglądają spektakularnie.

Dokładnie usuń nadmiar wody

Po zakończeniu mycia włosów warto je dobrze osuszyć ręcznikiem, a tym bardziej, jeśli zamierzamy poddać je działaniu ciepła suszarki i jeśli zamierzamy je rozplątać, nie należy trzeć włosów ręcznikiem, należy je delikatnie osuszyć.

Używaj drewnianych grzebieni

Plastikowe grzebienie wpływają na nasze włosy, ponieważ wytwarzają elektryczność statyczną, ale drewniane grzebienie i szczotki nie generują elektryczności i puszenia się włosów, rozprowadzają naturalne oleje włosów, pozostawiając je nawilżone i błyszczące, masowanie skóry głowy stymuluje wzrost włosów, a także zrelaksuje Cię.

Stosuj produkty zapobiegające puszeniu się włosów

Wskazane jest stosowanie produktów przeciw puszeniu się włosów, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym ze względu na wilgotność. Obecnie istnieje wiele produktów, które pomagają kontrolować statyczność i puszenie się włosów. Zastosuj go przed wysuszeniem włosów lub przekazać żelazko, ponieważ chroni je również przed ciepłem.

Masuj włosy oliwą z oliwek

Jedną z najczęstszych przyczyn elektryczności we włosach jest brak wilgoci we włosach, więc musimy utrzymać je w stanie nawilżenia, więc zalecamy wykonanie domowych masek nawilżających lub wziąć kąpiel z oliwą z oliwek raz w tygodniu, rozprowadzić oliwę z oliwek na całych włosach przed umyciem, niech działa przez 20 lub 30 minut, a następnie usunąć z dużą ilością wody i szamponu, będziesz wyglądać silne włosy pełne życia i jasne.

Podczas układania stosuj lakier do włosów

Prostownica to świetne narzędzie do prostych włosów, ale musimy używać jej bardzo ostrożnie, jeśli po jej przejechaniu włosy nadal się elektryzują, weź grzebień, nałóż na niego trochę lakieru i przejedź nim po włosach.

Więcej wpisów dotyczących zdrowia i urody, znajdziesz w serwisie lans.pl.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.