Szampon do włosów w kostce – jak go używać?

Gdy zdarzy ci się kupić jakiś bardziej nietypowy i wymyślny produkt, najpierw powinnaś zapoznać się ze specyfiką jego działania, zanim zaczniesz go używać.

Podstawowe informacje na temat szamponu włosów w kostce

Mogłoby się wydawać, że taki szampon w kostce wystarczy namoczyć w dłoniach jak zwykłe mydło, a następnie powstałą w tym procesie pianą umyć włosy oraz skórę głowy. A jednak nie jest to aż takie proste. Zabieg polegający na oczyszczaniu pasm i skóry szamponem w kostce zajmuje jednak trochę więcej czasu niż normalnie. Tym nie powinnaś się jednak w tym momencie przejmować. Wszystko jest kwestią wprawy. Po miesiącu tak bardzo przyzwyczaisz się do mycia włosów mydłem oczyszczającym, że już nie będziesz sobie wyobrażać tego, jak mogłaś kiedyś korzystać z tradycyjnych szamponów.

Szampon w kostce – to warto wiedzieć

Przejdźmy więc do mycia. Jeżeli masz już jakiś dobry szampon do włosów w kostce i upewniłaś się, że jego skład jest naturalny, możesz od razu udać się z nim do łazienki i rozpocząć naukę nowego pielęgnacyjnego rytuału. Jak zwykle rozpocznij go zmoczeniem włosów. Bardzo dokładnie spłucz je ciepłą wodą. Wszystkie pasma muszą być mokre, dlatego dobrze jest poświęcić na tę czynność przynajmniej jedną minutę. Teraz możesz już sięgnąć po szampon w kostce. Zmocz go i postaraj się spienić go w dłoniach (jeżeli piany jest za mało, dodaj więcej wody i pocieraj mydłem o dłoń). Czas na mycie. Tutaj możesz zastosować dwie techniki. Jeżeli twoje włosy są dość długie, czyli sięgają poniżej ramion, powinnaś umyć je samą pianą, tworząc ją w dłoniach. Najpierw nanieś ją na skórę głowy i wykonaj delikatnym masaż. Resztę piany przeciągnij na włosy, po czym dokładnie je spłucz. Jeżeli natomiast twoje włosy są krótkie, możesz od razu zacząć masować je zmoczoną wcześniej kostką. Po spłukaniu ich sprawdź, czy są idealnie czyste. Jeżeli nie – cały proces możesz powtórzyć raz jeszcze.

Więcej artykułów dotyczących wyposażenia łazienki znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.

Tak naprawdę to tyle. Szampon do włosów w kostce na pewno poradził sobie z oczyszczeniem skóry oraz kosmyków, więc znów możesz się cieszyć świeżym wyglądem swojej fryzury. Jeśli jednak chcesz, by prezentowała się ona jeszcze lepiej, po takim myciu koniecznie zastosuj jakąś odżywkę. Najlepsza będzie ta do spłukiwania. Nie obciąża ona tak bardzo włosów, a pięknie je nawilża.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.