Kosmetyki dla kręconych włosów – od czego zacząć?

Kręcone włosy, mimo że śliczne, bardzo często sprawiają ich właścicielkom mnóstwo problemów. Powodem tego jest budowa kręconego włosa, który jest wysokoporowaty, a więc podatny na przesuszenia, a jednocześnie bardzo łamliwy.

Najczęstsze problemy z lokami (kręconymi włosami) to przede wszystkim

  • suchość,
  • łamliwość,
  • matowość,
  • ,,puszenie się’’
  • elektryzowanie się,
  • problemy z rozczesywaniem
  • …i wiele, wiele innych.

Na szczęście rynek kosmetyczny oferuje mnóstwo kosmetyków dla kręconych włosów. Trzeba jednak wiedzieć od czego zacząć. Jakie produkty wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić, jakich produktów unikać?

Kręcone włosy – jakich kosmetyków używać?

Posiadaczki kręconych włosów muszą stawiać na szampony, odżywki i maski, które nie tylko nawilżą włosy, ale również zapobiegną odparowywaniu wilgoci. Należy zatem wybierać produkty, które zawierają emolienty (czyli składniki, które zapobiegają odparowywaniu) oraz humektanty (czyli składniki, które nawilżają włosy). Warto wybierać produkty naturalne o prostym składzie. Generalnie – im mniej składników, tym lepiej.

Czego natomiast unikać przy wyborze kosmetyków dla kręconych włosów?

Kosmetyków i produktów na bazie alkoholu oraz takich, które nie występują naturalnie w przyrodzie, a są tworzone w laboratoriach chemicznych. Ponadto trzeba zwracać uwagę na etykiety. Właścicielki loków nie powinny wybierać kosmetyków do przetłuszczających się włosów, nawet jeśli mają problem z przetłuszczaniem się loków przy skórze głowy. Przy odpowiednio wybranych produktach dla włosów kręconych problem ten zniknie sam.

Artykuły o kosmetykach, zdrowiu i urodzie znajdziesz w serwisie wieszwiecej.pl.

Ogólnodostępne drogerie oferują mnóstwo produktów dla posiadaczek loków i fal

Idąc na zakupy, należy dać sobie trochę czasu – szczególnie na początku świadomej pielęgnacji włosów. Wybierz się do sklepu w dzień, w którym masz sporo czasu. Czytaj etykiety i składy, a jeśli nie masz pewności, co do jakości produktu to zapytaj pracownika sklepu, który z pewnością podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.